Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłosił I edycję konkursu pod nazwą „Wokół drewna”, skierowanego do właścicieli drewnianych obiektów. Wśród kwalifikujących się budynków znajdują się domy, chałupy, wille oraz inne konstrukcje wykonane z drewna, które zostały wybudowane przed 1970 rokiem. Konkurs ma na celu promowanie odpowiedzialności za dziedzictwo architektoniczne oraz docenienie dbałości o zachowanie tradycyjnych drewnianych budowli.
Aby wziąć udział w konkursie, zgłaszane obiekty muszą charakteryzować się dobrym stanem technicznym, autentycznością i wysoką jakością prac remontowych. Ważnym warunkiem jest również, aby obiekt nie był wpisany do rejestru zabytków. Zgłoszenia mogą składać właściciele nieruchomości, jak i instytucje lub osoby działające w ich imieniu, co otwiera możliwość udziału szerokiemu gronu zainteresowanych.
Nagrody pieniężne czekają na najlepsze realizacje, a termin nadsyłania zgłoszeń mija 19 sierpnia 2026 roku. Zainteresowani mogą uzyskać szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, odwiedzając stronę internetową konkursu oraz jego profil na Facebooku, co umożliwi łatwy dostęp do wszelkich niezbędnych informacji. Udział w konkursie stanowi doskonałą okazję do promocji lokalnej tradycji i dbałości o piękno drewnianych budowli w regionie.
Źródło: Urząd Miasta Siedlce
Oceń: I edycja konkursu „Wokół drewna” dla właścicieli drewnianych budynków
Zobacz Także

