W dniu 21 lutego odbyło się ostatnie pożegnanie śp. Janusza Cabaja, aspiranta sztabowego Policji w stanie spoczynku, który zmarł po 22 latach służby na rzecz lokalnej społeczności. Cabaj rozpoczął swoją karierę w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach, a przez lata pracował na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Uroczystości pogrzebowe miały miejsce w parafii Miłosierdzia Bożego w Siedlcach, gdzie zgromadziły się licznie osoby, aby oddać hołd zmarłemu policjantowi.
Janusz Cabaj wstąpił w szeregi Policji w 1998 roku, zaczynając od pracy w Wydziale Ruchu Drogowego. Przez lata dbał o porządek i bezpieczeństwo w Siedlcach oraz okolicznych powiatach. Po zakończeniu służby w Komendzie Miejskiej, przeniósł się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz na Koniec do Komendy Głównej Policji. Jego profesjonalizm i zaangażowanie docenione zostały licznymi odznaczeniami, w tym Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant” oraz Brązowym Krzyżem Zasługi, które otrzymał już jako emeryt.
Po zakończeniu kariery Janusz Cabaj nie zaniechał działań na rzecz lokalnej społeczności, pozostając aktywnym w kwestiach dotyczących bezpieczeństwa. Uroczystości pogrzebowe, w których brała udział policyjna asysta honorowa, odbyły się w otoczeniu przedstawicieli zarówno lokalnych komend, jak i bliskich oraz przyjaciół. Rodzinie i wszystkim bliskim zmarłego składane są wyrazy współczucia. Jego pamięć jako policjanta oraz człowieka oddanego służbie innym pozostanie na długo w sercach mieszkańców Siedlec.
Źródło: Policja Siedlce
Oceń: Pożegnanie śp. Janusza Cabaja – wieloletniego policjanta z Siedlec
Zobacz Także

